Orbán a NATO-csúcsról is a propaganda-szlogenekkel jelentkezett be
Háborús inflációnak nevezi az inflációt.
Háborús inflációnak nevezi az inflációt.
A miniszterelnök a NATO-csúcsra utazott a spanyol fővárosba.
A magazin publicistája szerint a külföldön tartott CPAC-ek eddig az amerikai konzervatív értékek átadásáról szóltak a világnak, most azonban mintha megváltozott volna a közvetítés iránya és a republikánusok sokkal inkább inspirálódnak Orbán Viktor rendszere által, semmint befolyásolni akarnák azt.
Ismét létrehozná a kormány a határőrséget, hogy a katonákat tehermentesítse, mert nekik Orbán szerint a szomszédban zajló háború miatt inkább “gyakorlatozni kellene”. A miniszterelnök a Parlamentben a saját fizetésének emeléséről, a 2036-os olimpiáról és a 400 forintos euróról is beszélt, miközben nem kímélték egymást Jakab Péterrel vagy éppen Fekete-Győr Andrással.
A beszélgetésen részt vett Csák János kulturális és innovációs miniszter és Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója is.
Mielőtt bárki komolyan venné, jeleznénk: ez csak egy vicc.
Pechére pont egy vereség után ment be.
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező leginkább az ország kettészakítottságát kifogásolja.
Az inflációs válságban már aligha állják meg a helyüket a falra festett ördögök – éppen ezért jön kapóra, hogy a kormány 12 év alatt kiirtotta azokat a demokratikus reakciókat a társadalomból, amelyek megbuktatnának egy kormányt krízis idején. Hiába tehát a szorult helyzet: cselekvőképes választók, alternatívát jelentő ellenzék és tökösebb EU nélkül Orbán megerősödött, mintsem bukott politikusként állhat a válság végén.
Orbán levelet küldött a lengyel EP-képviselőnek, aki nem érti, mi történt vele Oxford óta. Erre érkezett nemrég válasz.
Orbán Balázs a Reutersnek is felmondta a kormánypropagandát.
A magyar kormányfő szerint a háború mellett a szankció az oka a gazdasági bajoknak.
Most kell nyomást gyakorolni a magyar kormányra, amikor az oroszellenes szankciók miatt ellentétbe került egymással Jaroslav Kaczynski és Orbán Viktor, írja az osztrák Die Pressének nyilatkozó Manfred Nowak.
Feltűnhet, mennyi a hasonlóság az előválasztáson győztes Márki-Zay Péter – mára odalett – imázsa, és a 45 éve, 1977-ben elnökké választott populista Jimmy Carter között. Megválasztásából okulhatnak a magyar politikusok.
A miniszterelnök a Mandinert olvassa.
Ukrajna uniós tagsági kérelmi státuszának elfogadása, nyugat-balkáni bővítés, újabb orosz szankciók, globális gabonaválság és közös védelmi kérdések megtárgyalása vár Orbán Viktorra a csütörtök-pénteki EU-csúcson, melynek Magyarország brüsszeli uniós nagykövetének felmondása után néhány nappal kell nekivágnia.
Nyilvánossá váltak a miniszterek személyijövedelemadó-bevallásai: Rogán mesés vagyont keres csodálatos találmánya révén, az újoncok közül Csák János is kétszer annyit visz haza, mint a miniszterelnök.
Aki nyilvános- vagy tömegrendezvényen vesz részt, az hozzájárul, hogy róla képek, videók készüljenek, és ezeket közzétegyék. Egy módosítás értelmében a jövőben ez alól kivétel lesz, ha ott van a miniszterelnök vagy a köztársasági elnök, ilyen esetben a többi résztvevő kérheti, hogy őt tegyék felismerhetetlenné.
Az ukránok legpozitívabban Andrzej Dudához, Boris Johnsonhoz és Joe Bidenhez állnak.
A jövőben nem csak a miniszterek és államtitkárok fizetéséről dönthet közvetlenül Orbán Viktor. A Duma Aktuál humoristái szabadjára engedték a fantáziájukat, hogy milyen egyéb jogköröket von még magához a miniszterelnök (pardon: adminiszterelnök). Szóba kerül a Wolt-rendelés, Németh Szilárd és másik két földgömb, valamint a latex búslakodó. De vajon miért néz Szijjártó Péter és a miniszterelnök együtt egy félretett vezetékes telefont?